O tokia nežemiška didybė
žemėje, žolėj ir žmoguje!
Niekas niekam nieko nepavydi,
nes kiekvienas pilnas savyje.

                          Justinas Marcinkevičius

Lietuvos vandens tiekėjų asociacija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo Švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriumi organizuoja šalies moksleivių foto darbų konkursą

„VANDUO IR JO NAUDOJIMAS - 2014". Pirmasis šio konkurso etapas įvyko š. m. kovo 25 d., kurį organizavo UAB „Kelmės vanduo“. Darbų vertinimo komisija, sudaryta iš dviejų atstovų iš savivaldybės Švietimo skyriaus, dviejų atstovų iš vandens tiekimo įmonės ir vieno profesionalus fotografo, balsavo už kiekvienam labiausiai patikusius moksleivių darbus ir susumavus balsavimo rezultatus buvo išrinkti geriausieji. Amžiaus grupėje iki 12 metų 3 darbus pateikė tik vienas moksleivis Rimantas Antanas Miliauskas, Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla, vienas jo darbų buvo išrinktas dalyvauti antrajame konkurso etape. Amžiaus grupėje 13 – 18 metų 9 autoriai pateikė 21 darbą (vienas autorius galėjo pateiki iki 3-jų darbų). Didžiausią vienodą balų skaičių surinkusios dvi foto nuotraukos pelnė pirmąsias vietas, tai - Mildos Kančelskytės, Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla, ir Evelinos Terleckytės iš Kražių gimnazijos darbai. Esant galimybei tik vienam darbui dalyvauti  antrajame etape, komisijos pirmininko sprendimu Evelinos Terleckytės darbas siunčiamas tęsti dalyvavimą konkurse, kuris vyks Lietuvos vandens tiekėjų asociacijoje. Antrosios vietos nugalėtoja tapo Vasarė Andriuškaitė, Kelmės Aukuro pagrindinė mokykla, trečiosios - Liveta Rastokaitė, Kražių gimnazija.   

UAB „Kelmės vanduo“ įsteigė „specialųjį prizą“, kurio nugalėtojo rinkimuose dalyvavo visi susidomėję įmonės darbuotojai. Šio prizo  nugalėtoja tapo Evelina Terleckytė, Kražių gimnazija. „Nuostabus gamtovaizdis, kuriame vandens telkinys – tyras, ramus, švarus, kuriame gyvena paukščiai, prie kurio visiems gera: žmogui, medžiui, žemei...“,- taip apibūdino savo darbą Evelina.   

Kad ir negausus būrys moksleivių pateikė savo darbus, džiaugiamės, kad vis dar yra jaunų žmonių susidomėjusių gamta, jos globa, priežiūra, jos sąsajomis su žmogumi. Lauksime  konkurso antrojo etapo rezultatų, o pirmojo etapo nugalėtojus apdovanos UAB „Kelmės vanduo“, minint Vandentvarkos darbuotojų dieną – Gegužės 5-ąją.

 

Konkurso organizatorė Daina Ravinskienė